Szukaj produktu: także w opisach

 

 

Cylinder Krzyżowy Vario +/- 0,25, +/- 0,5 wg Reinera

W badaniach oczu z astygmatyzmem, aby wyznaczyć pozycję osiową i moc cylindra, zwykle używa się dwóch cylindrów krzyzowych o różnej mocy skutecznej (± 0,5 i ± 0,25 dioptrii).

Mocniejszy z tych cylindrów krzyżowych (± 0,5) jest używany w przypadku podejrzenia niezborności dużego stopnia i gdy nie można uzyskać ostrości wzroku lepszej niż 0,5 przy użyciu korekcyjnych soczewek sferycznych. Jeżeli za pomocą korekcyjnych soczewek sferycznych uzyskuje się ostrość powyżej 0,5, używa się cylindra krzyżowegoo mniejszej mocy (± 0,25).

Jeżeli podczas badania refrakcji ostrość wzroku poprawi się do wartości większej niż 0,5, cylinder krzyżowy należy zmienić. Zamiast mocniejszego cylindra krzyżowy (±0,5) używa się tego o mniejszej mocy (± 0,25).

Tej kłopotliwej wymiany cylindrów krzyżowych można uniknąć, używając cylindrów krzyżowych Vario według Reinera. Poruszając jednocześnie dwoma dźwigniami można ustawić moc skrzyżowanych cylindrów w zakresie od ± 0,5 do ± 0,25.
Po przesunięciu dźwigni regulacyjnych w ich pierwotne położenie uzyskuje się kombinację o większej mocy ± 0,5. Cylindry krzyżowe Vario pozwalają na określenie wady refrakcji bez przerw w badaniu.

 

 

2009, OCULUS
Projekt i wykonanie: MediaConsulting.pl